عسل و تاثیر آن در درمان آنفلوآنزا و سرماخوردگی | عسل ارگانیک طبیعت
آخرین خبرها
خانه - > عسل و تاثیر آن در درمان آنفلوآنزا و سرماخوردگی

عسل و تاثیر آن در درمان آنفلوآنزا و سرماخوردگی

عسل یکی از بهترین درمان های طبیعی آنفلوآنزا یا همان سرماخوردگی است که در اثر عفونت دستگاه تنفسی به وجود می آید. گلو درد، سر درد، خستگی، خشونت صدا، آبریزش بینی، تب و لرز، سرفه خشک، درد عضلانی و کمر درد، همگی از علائم آنفلوآنزا می باشد. برای درمان آنفلوآنزا می توان عسل را در ترکیب های زیر به کار برد و مصرف کرد:

۱- گیاه آقطی را به میزان ۵۰۰ گرم دم کرده و پس از صاف کردن با همان مقدار عسل مخلوط کنید. روزانه ۵ قاشق غذا خوری از مخلوط حاصل را با فاصله میل نمائید. این کار برای رفع تب آنفلوآنزا (سرماخوردگی) بسیار مفید است.

۲- یک قاشق عسل و یک پیاز کوچک را در ظرف کوچکی از آب جوشانده و پس از سرد شدن مخلوط، صبح و شب آن را استنشاق کنید(نخورید).

عسل و پیاز در درمان آنفلوآنزا

۳- یک قاشق مرباخوری عسل را با آب دو عدد لیموترش تازه مخلوط کرده و صبح و شب آن را میل کنید و معجزه آن را ببینید!

تاثیر عسل و لیمو ترش در درمان آنفلوآنزا

 البته می توان قبل از ابتلای به آنفلوآنزا یا سرما خوردن، این نوشیدنی خوشمزه را استفاده کرد تا از بروز بیماری جلوگیری کرد. زیرا همیشه پیشگیری بهتر و راحت تر از درمان است.

۴- حدود ۲۰ گرم بومادران را در یک لیتز آب دم کرده و ۴ قاشق غذاخوری عسل را به آن بیافزائید. سپس هر ۲ ساعت یک فنجان از آن بنوشید.

عسل و بومادران و آنفلوآنزا

گیاه بومادران

تذکر مهم: هرچند که مطالب یاد شده در این قسمت از منابع و کتابهای علمی استخراج شده است، اما این بخش فقط جهت آشنایی دوستان عزیز با خواص بیشمار عسل می باشد. لذا خواهشمند است برای به کارگیری این روش های درمانی حتما به پزشک خود (ترجیحا آشنا به طب سنتی) مراجعه کنید.

به امید شفای بیماران

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*