عسل و تاثیر آن در درمان بیماری های قلبی | عسل ارگانیک طبیعت
آخرین خبرها
خانه - > عسل و تاثیر آن در درمان بیماری های قلبی

عسل و تاثیر آن در درمان بیماری های قلبی

عسل و درمان بیماری های قلبی

عسل و تاثیر آن در درمان بیماری های قلبی

امروزه بیماری های قلبی یکی از مهم ترین علل مرگ و میر در بسیاری از کشورهای جهان من جمله ایران می باشد. که دلیل آن را هم می توان در سبک زندگی مدرن جست و جو کرد. افزایش چربی و فشار خون به دلیل رژیم های غذایی نامناسب،‌مصرف دخانیات، کاهش فعالیت های بدنی و در نتیجه افزایش وزن، مصرف مشروبات الکلی و …، تنها بخشی از عواملی است که احتمال بروز بیماری های قلبی را افزایش می دهد.

نه گفتن به سیگار

استعمال دخانیات، یکی از اصلی ترین علل بروز بیماری های قلبی

برای کاهش احتمال بروز بیماری های قلبی و هم چنین بهبود وضعیت بیماران قلبی، عسل را می توان به طرق مختلفی مصرف کرد که در زیر به چند نمونه از آن اشاره می کنیم.

۱- پودر بالنگ تقویت کننده قلب است مخصوصا زمانی که با عسل پرورده شود.

۲- به منظور تقویت قوای قلب می توان ترکیب عسل و گل انگشت دانه را مصرف کرد.

۳- مخلوط ۱۵ گرم گل گاو زبان و همین مقدار بادرنجبویه را در یک لیتر آب بجوشانید و صاف کنید. سپس چند پر زعفران را کوبیده و به همراه یک لیوان عرق بیدمشک و گلاب به محلول صاف شده بیافزائید. محلول حاصل را با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کرده و بعد از وعده های غذایی یک استکان میل نمائید.

۴- برای درمان تپش قلب می توان هر روز صبح ناشتا یک قاشق مرباخوری از مخلوط عسل و روغن سیاه دانه (به نسبت مساوی) استفاده کرد.

۵- مصرف روزانه روزانه ۳۰ گرم عسل در سه نوبت به مدت سه ماه برای تنگی عروق و تقویت قلب بسیار مفید خواهد بود.

تذکر مهم: هرچند که مطالب یاد شده در این قسمت از منابع و کتابهای علمی استخراج شده است، اما این بخش فقط جهت آشنایی دوستان عزیز با خواص بیشمار عسل می باشد. لذا خواهشمند است برای به کارگیری این روش های درمانی حتما به پزشک خود (ترجیحا آشنا به طب سنتی) مراجعه کنید.

به امید شفای بیماران

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*