عسل و تاثیر آن در درمان آسم و تنگی نفس | عسل ارگانیک طبیعت
آخرین خبرها
خانه - > عسل و تاثیر آن در درمان آسم و تنگی نفس

عسل و تاثیر آن در درمان آسم و تنگی نفس

عسل و درمان آسم و تنگی نفس

آسم یا تنگی نفس بیماری است که در جریان آن راه های ورود هوا نسبت به محرک های محیطی مانند گرد و غبار حساس می شوند که به آن خس خس سینه هم می گویند. سرفه های مکرر و طولانی که هنگام شب و صبح زود اتفاق می افتد علامت ظاهری آسم است.

روش های موثر در درمان این بیماری با کمک عسل عبارتند از :

۱- مقداری شلغم را رنده نموده و با همان میزان عسل مخلوط کرده و بعد از هر وعده غذا، یک قاشق غذا خوری میل شود.

۲- مخلوط ۱۵ گرم سیاه دانه و ۱۵ گرم گل زوفا را به صورت کاملا نرم سائیده و با مقداری عسل مخلوط کرده تا به صورت خمیر درآید. روزی یک قاشق مرباخوری از مخلوط حاصل را در دهان گذاشته و آن را بمکید.

۳- لعاب بادرنجبویه ی مخلوط با عسل برای تنگی نفس مفید خواهد بود.

۴- یک فنجان سکنجبین و یک فنجان سرکه سیب، به همراه اندکی آب گرم و یک قاشق سوپ خوری عسل را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۰ روز ناشتا بنوشید.

۵- در یک لیتر آب، ۱۰۰ گرم ریشه گباه سنبل الطیب را ریخته و مخلوط را به مدت ۱۲ ساعت سربسته نگهدارید. آن را صاف کنید. سپس ۳۰ دقیقه قبل از ناهار و شام یک قاشق عسل را در یک لیوان از مخلوط مورد نظر حل کرده و بنوشید.

۶- استنشاق عسل به صورت بخور برای رفع تنگی نفس و باز شدن مجاری تنفسی، بسیار مفید است. در ظرفی حاوی ۲ لیتر آب جوش، ۲ قاشق غذاخوری عسل را حل کنید. سپس پارچه ای را روی سر خود گذاشته و به مدت ۵ دقیقه بخور حاصل را استنشاق کنید.

تذکر : هرگز عسل را به منظور خوردن در مایعات با دمای بالا مانند چای و آب جوش حل نکنید. این کار باعث تولید موادی سمی در عسل شده که برای بدن انسان مضر است.

تذکر مهم: هرچند که مطالب یاد شده در این قسمت از منابع و کتابهای علمی استخراج شده است، اما این بخش فقط جهت آشنایی دوستان عزیز با خواص بیشمار عسل می باشد. لذا خواهشمند است برای به کارگیری این روش های درمانی حتما به پزشک خود (ترجیحا آشنا به طب سنتی) مراجعه کنید.

به امید شفای بیماران

یا من اسمه دواء و ذکره شفاء

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*